ארכיון  |  צור קשר  
דף הבית אירועים גלריית תמונות מאגר מרצים
 
 

הלשכה הראשונה בארץ ישראל "לשכת ירושלים" הוקמה ביום י"ז סיוון התרמ"ח - 26 במאי 1888. ארגון "בני ברית ישראל" כגליל ה-יד (14) של הארגון היהודי העולמי "בני ברית", נוסד כ- 22 שנה מאוחר יותר.. ארגון "בני ברית" נוסד בשנת תרמ"ד- 1843 בארה"ב, ומקום מושבו בוושינגטון. הארגון פועל ב- 58 מדינות בארה"ב, קנדה, דרום אמריקה, אירופה, אוסטרליה ודרום אפריקה. ייעודו של ארגון בני ברית הוא לאחד את העם היהודי ולדאוג לרווחתו, ללחום באנטישמיות ובאפליה גזעית ודתית, לנטוע בלב העם היהודי ערכים של כבוד האדם, צדק, צדקה ואהבת ישראל, לתמוך בציונות, במדינת ישראל ובמורשת ישראל.בישראל פועלות כ-50 לשכות, המאורגנות במועצות אזוריות ועורכות פעילויות רחבות היקף. כל הלשכות עוסקות בעזרה לזולת ובעשיית צדקה. כל לשכה מקיימת מפגשי חברים לעתים מזומנות. במפגשים נערכים פעילויות תרבות, הרצאות, טיולים וכד'. החברות בבני ברית משתתפות גם בארגון בנות ברית ונוטלות חלק בפעילות מועצת ארגוני הנשים בישראל. בבני ברית גם לשכות דו לשוניות, בעיקר כאלה שהביאו איתן את מסורת המעורבות של ארגון בני ברית בארץ מוצאן. ישנן לשכות דוברות צרפתית, אנגלית, ספרדית, הונגרית, רומנית ועוד. לשכות אלה מקילות על ההתערות של העולים החדשים בארץ ומקיימות קשר עם יהודי התפוצות בארץ מוצאן. פעילויות בני ברית ישראל: מלגות לתלמידים ולסטודנטים רכישת ציוד ותרומות לבתי חולים חגיגות בר מצווה לתלמידים משכבות מצוקה בתי תמחוי וארוחות על גלגלים מחסני ריהוט וציוד טיפוח חיילים ממשמר הגבול ורכישת אפודי מגן עבורם טיפוח מעונות ילדים ומחלקות ילדים בבתי חולים לרבות פסיכיאטריים התנדבות בקהילה בית אבות בני ברית בחיפה פעילות במועדוני קשישים, בשיתוף מחלקות הרווחה של הרשויות המקומיות מרכז בני ברית ישראל נמצא בתל אביב, בראשו עומד נשיא והנהלה נבחרים המיצגים את הלשכות בישראל. ארגון בני ברית פועל על בסיס התנדבותי בלבד. כל יהודי הגון וישר אשר מלאו לו או לה 18 שנה ומעלה ראוי להיות מועמד לחבר/חברה באחת מלשכותינו. אנו קוראים לכל העונים על קריטריון הקבלה ומוכנים לעשות כמונו לבוא ולהצטרף ל"בני ברית ישראל." בואו להתנדב איתנו פרטים במשרדי בני ברית ישראל בני ברית, רח' קלמן מגן 7 תל-אביב ת.ד.7045 Tel: 03-6918280, 03-6918289 Fax 03-6955847 Banai Brith Bldg, 7 kalman Magen st Tel-Aviv P.O.B 7045 bneibis@zahav.net.il

 
 

סרט תדמית - בני ברית ישראל
סרט התדמית מיועד להציג לקהל הרחב ולמתנדבים פוטנציאליים שמעוניינים להצטרף לארגון את המטרות והפעילויות של ארגון בני ברית ישראל. הסרט שהוכן על ידי אולפני הטלוויזיה הקהילתית, מביא קובץ אייטמים ופעילויות של הארגון בשיתוף פעולה של צוות השיפור, חברי הנהלת הארגון וחברים מלשכות שונות באזורים שונים בארץ. הסרט הופק כחלק מיישום תוכנית השיפור הרב שנתית של ארגון בני ברית שגובשה ע"י צוות השיפור בשנת 2013.
תגובות: -1   צפיות: -1
בני ברית - הסטוריה ומוסדות
ארגוננו הנו ארגון עולמי, יש לו סמל, טקסים ומנהגים, המציינים את כלליותו ואחידותו. אנו מודעים לכך, שיש חובה לשמור על המסורת המלווה את הארגון לאורך כל שנותיו, אולם עלינו גם לבדוק לעיתים את השינויים, שחלו בחברה, שבה אנו חיים, ובהשפעות המתחייבות מכך על ארגוננו ולהתאים את עצמנו לשינויים אלו. חובה עלינו להדגיש, שדבר זה נעשה כבר מספר פעמים לאורך חיי הארגון, הן בעולם והן בארץ. אנו שמחים לצרף בזאת מספר דפים, המתמצתים את תולדות הארגון, את המבנה ההיררכי שלו, את הנדרש ממלאי התפקידים ברמות של הלשכות. זאת - כנהוג היום.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1